Náš příběh

Jsme mladý česko-vietnamský pár, který se rozhodl na základě vlastní potřeby a zkušeností vybudovat značku s pánskou obuví. Nabízíme nejen unikátní zvyšující boty, ale rovněž klasické boty inspirované britským a italským designem. A jak to vlastně všechno vzniklo?

S manželkou nás dělí asi 5 cm výškového rozdílu. Sice jsem vyšší, ale to jen tehdy, když si Daja nevezme boty na vysokých podpatcích. V případě plesů, svateb a dalších významných událostí se podpatkům žena prostě nevyhne. Navíc nutno podotknout, že Daja se cítí v podpatcích skvěle a nehodlala se kvůli mému nižšímu výškovému vzrůstu svých podpatků vzdát. Úkol zněl jasně – co nejrychleji vyrůst alespoň o pár cm. Actimel sice slibuje rychlý růst, nicméně po dvacítce už to asi nebude žádný zázrak. Soustředil jsem se tedy spíše na své kutilské dovednosti a pokusil jsem si boty na zvýšeném podpatku sám vyrobit, ovšem neúspěšně. Nápad nalepit dovnitř boty vysoký klín (z pěti slepených vložek dohromady) byl sice sofistikovaný a výšku vyřešil, nicméně můj vynález již po první akci selhal. Moje vytuněné boty šíleně tlačily, protože nebyly přizpůsobeny na takovou invazi. Navíc mi pata neustále vyskakovala z boty, neboť na ni už logicky nezbývalo téměř žádné místo.

Tady jsme pochopili, že moje tuningové schopnosti zkrátka nestačí. Byla to však velmi cenná zkušenost, protože jsme zjistili, jak boty správně vyrobit tak, aby plnily svůj účel a přitom byly komfortní. Věděli jsme, že se do boty musí vlézt vysoký klín, ale zároveň musí bota poskytovat dostatek místa pro pohodlí chodidla. Začali jsme přemýšlet, jak výrobu bot zrealizovat. Jelikož využití služeb místního ševce by se velmi prodražilo, probudila se ve mně vietnamská nátura. Neváhal jsem a navštívil jsem pár řemeslníků v Hanoji, přičemž jsem zjistil, že pánské boty s podpatkem umí vyrobit, protože náš nápad vlastně není žádný světový vynález, tzv. elevator shoes už dávno vynalezli jiní borci.

Nechal jsem si tedy boty vyrobit, stal jsem se věrným zákazníkem a při každé cestě z Vietnamu jsem si s sebou odvážel tyto boty. Skvěle padly, vypadaly přirozeně, kupodivu byly velmi lehké a pohodlné, díky čemuž jsem je mohl později nosit i každý den do práce. Ten pocit, být o kousíček vyšší, byl prostě k nezaplacení.

Na tomto místě by se dal náš příběh ukončit. Mohl jsem si svou jedinečnost užívat sám a své tajemství ukrýt do komnaty a zamknout na tisíc západů. Nicméně s botami jsem byl po několika letech natolik spokojený, že jsme se nakonec s Dajou rozhodli, že je představíme světu. Svět sice pozná, že jsem ještě menší, než doopravdy jsem, ale byla by škoda si takový poklad schovávat pro sebe. Z toho důvodu jsme se rozhodli zpříjemnit životy dalším mužům a koneckonců vlastně i spoustu ženám, které nemohly nebo nechtěly kvůli výšce svého partnera nosit podpatky. Nakonec díky ochotě zkušených ševců a italských dodavatelů jsme mohli rozjet výrobu našich bot v Evropě.

A tak vznikly naše dophamsky. Jsme rádi, že na základě naší vlastní potřeby můžeme dnes nabídnout naše produkty i dalším lidem. Vězte, že nejsme rození podnikatelé, mnoho věcí nemáme do puntíku dotažené a učíme se za chodu. Tento projekt je však pro nás srdcovkou. Snažíme se přistupovat k zákazníkům individuálně, zlepšovat se díky zpětné vazbě a vážit si každičkého zákazníka. Věříme, že se budeme každým dnem posouvat dál k vaší spokojenosti.

Víťa a Daja Do Pham ❤️

Zakladateléfoto

 

Tabulka velikostí
Šablonu vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.