Vrácení zboží

Nevíte, jak postupovat, když vám zboží zakoupené v e-shopu nevyhovuje a chcete ho vrátit v zákonné lhůtě 14 dnů?

Níže jsme pro vás připravili doporučený postup pro vrácení zboží (odstoupení od smlouvy) ve 14 denní lhůtě. Můžete samozřejmě využít i jiný postup vyplývající z právních předpisů.

V případě, že jste spotřebitel, máte dle § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo zakoupené zboží vrátit bez udání důvodu, a to do 14 kalendářních dnů od data převzetí zboží.

Pro účely uplatnění práva na odstoupení od smlouvy nás musíte o svém odstoupení od této smlouvy informovat formou jednostranného právního jednání (například dopisem nebo e-mailem). Můžete také použít přiložený vzorový Formulář pro odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů, není to však vaší povinností. Pro odstoupení od smlouvy můžete také použít jakékoliv jiné jednoznačné prohlášení. Využijete-li této možnosti, obratem vám zašleme potvrzení o přijetí tohoto oznámení o odstoupení od smlouvy.

 

O odstoupení nás můžete informovat na těchto kontaktech:

DOPHAM'S s.r.o.

Adresa pro doručování: DOPHAM'S s.r.o., Roháčova 177/7, Žižkov, 130 00 Praha 3

E-mail: info@dophams.com

Tel.: +420 730 89 88 87

 

Aby byla dodržena lhůta pro odstoupení od této smlouvy, postačuje odeslat oznámení odstoupení od smlouvy před uplynutím příslušné lhůty.

Pokud odstoupíte od této smlouvy, vrátíme vám bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy nám došlo vaše oznámení o odstoupení od smlouvy, všechny platby, které jsme od vás obdrželi, včetně nákladů na dodání (kromě dodatečných nákladů vzniklých v důsledku vámi zvoleného způsobu dodání, který je jiný než nejlevnější způsob standardního dodání námi nabízený). Pro vrácení plateb použijeme stejný platební prostředek, který jste použil(a) pro provedení počáteční transakce, pokud jste výslovně neurčil(a) jinak. V žádném případě vám tím nevzniknou další náklady.

Platbu však vrátíme až po obdržení vráceného zboží nebo prokážete-li, že jste zboží odeslal(a) zpět, podle toho, co nastane dříve.

 

Jak můžete zboží vrátit?

1) Zboží zakoupené na e-shopu můžete vrátit po předchozí domluvě v naší prodejně. Vracené zboží musí být ovšem v originálním obalu, nepoužité, nepoškozené, včetně případného příslušenství a schopné dalšího prodeje. Nezapomeňte zároveň ani na pokladní doklad (fakturu), jehož předložením dokážete jeho koupi.

2) Po předchozí domluvě je možné zakoupené zboží vrátit na Zásilkovně nebo PPL Parcelshopu. K tomuto účelu Vám zašleme štítek pro zpětnou zásilku, který je nutné nalepit na vracené zboží.

3) Zakoupené zboží z e-shopu můžete také zaslat na adresu:

DOPHAM'S s.r.o. 

Roháčova 177/7

130 00 Praha 3

V případě, že se rozhodnete pro tuto variantu vrácení, není nutné, aby bylo zboží v originálním obalu, avšak máme právo na úhradu nákladů spojených s uvedením zboží do původního stavu. Vrácené zboží dobře zabalte, aby nedošlo k jeho poškození během přepravy k nám. Zboží nezasílejte na dobírku, nebylo by převzato. Do balíku přiložte fakturu (pokud ji máte k dispozici)Formulář pro odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů.

Pokud budete vracet boty přes Českou poštu, prosím napište nám na info@dophams.com nebo zavolejte na tel.č. +420 730 89 88 87, abychom očekávali doručení zásilky.

 

Chcete vrátit zboží po uplynutí 14 dnů?

Bohužel po uplynutí 14 kalendářních dní od převzetí zboží není možné bez udání důvodu u nás zakoupené zboží vrátit. Nicméně nás neváhejte kontaktovat a zkusíme najít vhodné řešení.

 

Tabulka velikostí
Šablonu vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.